Mieszkańcy Małopolski postawili na kulturę i sport. Znamy wyniki Budżetu Obywatelskiego

18.09.2021

Kultura i sport – na projekty z tych dwóch dziedzin najchętniej głosowali mieszkańcy Małopolski w piątej edycji Budżetu Obywatelskiego. Łącznie w tym roku oddano aż 246 tysięcy głosów.

Najwięcej głosów oddano na projekty sportowe. Ponad 5 tysięcy osób zagłosowało na projekt. ‘MAŁOPOLSKA KOCHA SIATKÓWKĘ – wsparcie szkółek i klubów siatkarskich z subregionu Sądeckiego”.

Inicjatywa ma polegać na wsparciu szkółek oraz klubów sportowych prowadzących doskonalenie gry w piłkę siatkową, również w regionie tarnowskim. Ponad 4 tysiące głosów otrzymał projekt ‘Koło kultury”, zgłoszony przez gminę Żabno.

To już kolejne wsparcie w Budżecie Obywatelskim dla tego zadania – mówił w programie ‘Słowo za Słowo’ wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego Wojciech Skruch.

To jest projekt, który został zgłoszony przez gminę Żabno. Jest to projekt o charakterze kulturalnym, przewiduje organizację, imprez i wydarzeń kulturalnych, ale także i spotkań z ciekawymi ludźmi, z artystami na terenie Żabna i gmin ościennych. Jest to projekt, który ma już swoją tradycję, bowiem do Budżetu Obywatelskiego był już składany trzykrotnie i zawsze uzyskiwał bardzo duże wsparcie ze strony mieszkańców.

Żabno otrzymało na to zadanie 150 tysięcy złotych.

Łącznie w subregionie tarnowskim wsparcie otrzymało 13 projektów. Ich dokładną listę można sprawdzić tutaj: https://bo.malopolska.pl/zadania

Realizacja zadań z tegorocznego budżetu obywatelskiego rozpocznie się w 2022 roku.

Posłuchaj:
Wojciech Skruch
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN