Mieszkańcy Piaskówki z pomysłem na tereny zielone

03.09.2018

Mieszkańcy os. Piaskówka sąsiadujący z terenami dawnej strzelnicy mają pomysł na zagospodarowanie tego terenu.

‘Tarnów centralnie pieszo” – bo taką nazwę nosi projekt, ma w założeniu uporządkowanie terenów zielonych i stworzenie nowego miejsca do rekreacji. Jak tłumaczą mieszkańcy, miasto ma jednak w planach wybudowanie tam kolejnych domów.

-Ten teren nie powinien zostać przeznaczy pod zabudowę, bo sąsiadując bezpośrednio z terenem byłej strzelnicy obserwujemy na co dzień zwierzęta, które tam się pojawiają. Wiemy, że na tym trenie występują gatunki chronione. – Protestujemy i się nie zgadzamy na takie projekty. Nie pozwolimy na to, żeby dalsze tereny zielone zostały tak szczelnie zabudowane przez deweloperów – mówią mieszkańcy osiedla.

Inicjatorem projektu jest dyrektor tarnowskiego teatru Rafał Balawejder. Wyjaśnia, że jego głównym założeniem jest połączenie z sobą parków w obrębie Piaskówki.

-‘Tarnów centralnie pieszo” polega na tym, żeby połączyć parki, które są tutaj nieopodal. Park Piaskówka i Park Strzelecki i do tego te wszystkie tereny, które znajdują się w okolicy ul. Czaskiego. Teren dawnej strzelnicy mógłby stanowić teren zielony w sumie o powierzchni 100 hektarów. Mieszkańcy zamówili prywatną ekspertyzę, która potwierdza wartość tych terenów zielonych – tłumaczy.

Projekt ‘Tarnów centralnie pieszo” został zgłoszony do budżetu województwa małopolskiego.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Rafał Balawejder
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN