Mieszkańcy proszą, by odmalować pasy, których nie widać – interwencja RDN

24.04.2018

Na dopiero wyremontowanej ulicy Kwiatkowskiego w Mościcach pasy na jezdni są już praktycznie niewidoczne – interweniują w RDN Małopolska tarnowscy kierowcy. Jak się okazuje, to nie jedyny przypadek w mieście.

Mieszkańcy narzekają, że także niewidoczne są białe pasy na przejściu dla pieszych, szczególnie na ruchliwych ulicach. – Może zła farba, dlatego znika. – Tam gdzie jest największy ruch te pasy najczęściej znikają, ale wydaje mi się, że trzeba zwrócić uwagę najbardziej na te osiedlowe – dodają tarnowianie.

Artur Michałek z Zarządu Dróg i Komunikacji wyjaśnia, że na nowo wyremontowanej ul. Kwiatkowskiego będzie poprawione oznakowanie w ramach robót gwarancyjnych. – Końcowy etap prac był prowadzony w okresie zimowym, więc oznakowanie poziome nie miało prawa mieć dużej trwałości, ze względu na brak spełnienia odpowiednich warunków atmosferycznych. W protokole odbioru są jednak zapisy, które obligują wykonawcę do naprawy do końca kwietnia – tłumaczy Artur Michałek.

W Tarnowie ma być odświeżone oznakowanie poziome także na innych ulicach. Będzie to malowanie kompleksowe, a w pierwszej kolejności zostaną oznakowane drogi krajowe, wojewódzkie i powiatowe.

 

 

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) -Władysław Bieda
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN