Mieszkańcy proszą o pasy bezpieczeństwa – interwencja RDN

03.10.2017

Czy namalowanie pasów to wielki problem? – pytają mieszkańcy ul. Mościckiego w Tarnowie, którzy interweniują w tej sprawie w radiu RDN Małopolska. W okolicy starego sądu pracy od lat nie ma przejścia dla pieszych. Pasy owszem są, ale kilkaset metrów dalej.

Jak mówią sami mieszkańcy, osoby starsze odprowadzające wnuki do przedszkola często ryzykują przejściem przez dość ruchliwą ulicę. – Interweniujemy od lat. Nic się w tej sprawie nie dzieje – dodają tarnowianie. – Chyba od 1,5 roku, jak nie więcej, prosimy tutaj o pasy. Przecież jest obok przystanek i przedszkole. Wypadki tu były nieraz, potrącenia. – Powinny być tu pasy, jest zrobione zejście, niedawno był chodnik robiony. – Tu niedaleko jest przedszkole, przyprowadzają rodzice dzieci i żeby było bezpieczniej, muszą dokładać kilkaset metrów – dodają tarnowianie.

 

Co na to Zarząd Dróg i Komunikacji? Jak twierdzą, aktualnie nie ma tam możliwości wyznaczenia przejścia dla pieszych. – Brak w tym miejscu zapewnionej odpowiedniej widoczności pieszego i opinii Komendy Głównej Policji co do koncentracji ruchu – mówi Artur Michałek, Kierownik Działu Organizacji Ruchu w ZDiKu. – Obecnie jest tutaj tzw. sugerowane miejsce przechodzenia przez jezdnię. To oznacza, że jest obniżony krawężnik, jest utwardzenie terenu, natomiast pieszy może przez nie przechodzić na zasadach ogólnych, czyli musi najpierw przepuścić pojazdy, które mają w tym miejscu pierwszeństwo – tłumaczy Artur Michałek.

Kierownik Działu Organizacji Ruchu w rozmowie z naszą reporterką obiecał jednak, że ponownie zweryfikują przebieg ulicy Mościckiego. Jeśli stwierdzą, że natężenie ruchu jest tam duże, to pasy zostaną domalowane.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Artur Michałek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN