Mieszkańcy pytają dlaczego nie uwzględniono ich w projektowaniu wodociągu? – interwencja RDN

23.11.2017

Dlaczego nasze domy nie zostały uwzględnione w projektowanej sieci wodociągowej? Takie pytanie zadaje część mieszkańców Gosprzydowej w gminie Gnojnik. Zostanie ona wykonana tylko w części wsi.

W naszych studniach też brakuje wody – mówią mieszkańcy. Samorząd otrzymał ponad 20 milionów złotych na budowę wodociągów. Jak tłumaczą urzędnicy wszystkiego nie da się od razu zrobić.

Teraz problemu nie ma. Wody w studniach mamy pod dostatkiem, ale pamiętamy upalne dni, kiedy jej brakowało. Nie można się było umyć, ugotować. Trzeba było kupować wodę w butelkach. To kosztuje. Ja mam skromną emeryturę – mówi jedna z mieszkanek.

Mieszkańcy mieli nadzieję na odmienienie swojego losu, bo gmina pozyskała pieniądze na budowę 45 kilometrów wodociągów. Część mieszkańców Gosprzydowej ma żal, że ich domy zostały pominięte w projekcie.

Jak tłumaczy Sławomir Paterek, wójt Gnojnika, sieć najpierw wykonywana jest tam, gdzie jest gęsta zabudowa. Reszta mieszkańców będzie musiała poczekać. – Nie chcę obiecywać mieszkańcom czegoś, na co nie będzie nas stać – dodaje.

Mieszkańcy tracą cierpliwość i zapowiadają, że będą walczyć o swoje

Posłuchaj:
Wydawca, fot. Maciej Mazur
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Roman Fleszar
play
Słowo za słowo(NS) - Benedykt Polański
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN