Mieszkańcy się skarżą, że pomoc do nich nie dojedzie – interwencja RDN

03.01.2018

Jak dojedzie do nas pomoc? – pytają mieszkańcy ulicy Wiejskiej w Tarnowie i proszą o interwencję Radio RDN. Chodzi o metalowe słupki przy chodnikach, które uniemożliwiają dojazd straży pożarnej czy karetki do kilku bloków.

Mieszkańcy zastanawiają się po co spółdzielnia ustawiała słupki i czy nie da się ich usunąć. – Tu nie dojedzie ani pogotowie ani tym bardziej straż pożarna – skarżą się tarnowianie. – Taki sam problem jest z drugiej strony, postawili ogrodzenie od bloku do wiaty śmietnikowej i jedyne przejście to chodnik. To spółdzielnia założyła. Byłoby lepiej, gdyby tych ogrodzeń i słupów nie było, bo jest problem – ani karetka ani straż pożarna pod blok nie dojedzie. A te barierki postawili tylko po to, żeby ludzie nie chodzili przez trawnik na skróty – mówią mieszkańcy.

Paweł Mazurek, rzecznik straży pożarnej w Tarnowie przypomina, że w akcji ratunkowej każda sekunda ma wielkie znaczenie. Dodaje, że sporym problemem w regionie są też źle zaparkowane samochody, które często utrudniają dojazd do miejsca zdarzenia. – Mieszkańcy zostawiają samochody na drogach dojazdowych, na drodze pożarowej, która na osiedlach jest oznakowana, są specjalne czerwone tabliczki z białym napisem “droga pożarowa”. Pamiętajmy, że na takich drogach nie możemy parkować swoich pojazdów, bo musimy maksymalnie skrócić czas dojazdu, bo każda sekunda się liczy – przestrzega rzecznik.

Tarnowska Straż Miejska w ubiegłym roku interweniowała 16 razy w związku z parkowaniem na drodze pożarowej. Nałożono dwa mandaty po 150 złotych.

Po naszej interwencji pracownicy spółdzielni Mościce udali się we wskazane przez mieszkańców miejsce. Przy słupkach stanęły znaki z zakazem parkowania nie dotyczące mieszkańców. Ma to – według spółdzielni ułatwić dojazd służbom do posesji. Spółdzielnia odpowiada też, że słupki w żaden sposób nie ograniczają dojazdu do bloku.

Więcej w dzisiejszym Pulsie Regionu.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Paweł Mazurek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za słowo (NS) - Marta Słaby
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN