Mieszkańcy regionu skarżą się na problemy techniczne przy spisie rolnym

24.09.2020

Trudność w dodzwonieniu się na infolinię to najczęstszy problem rolników przy tegorocznym spisie rolnym. O tym informują mieszkańcy, a także lokalne władze.

Tu chodzi o to, aby rzeczywiście były aktualne dane dotyczące upraw, struktury gospodarstw. Tu mogę podać przykład na mojej gminie, gdzie rozdrobnienie gospodarstw jest bardzo duże . Rolnicy podchodzą do tego może nie tyle nieufanie, co zgłaszają, że mają problemy, żeby się dowiedzieć o niektórych niuansach. Z tego co się orientuje jest problem z dodzwonieniem się do infolinii Głównego Urzędu Statystycznego – mówi wójt gminy Olesno Witold Morawiec.

Tegoroczny spis rolny odbywa się całkowicie w sposób zdalny poprzez formularz internetowy lub telefoniczny.

Także nam rolnicy zgłaszają zakłócenia – mówi rzecznik prasowy prezesa Głównego Urzędu Statystycznego Karolina Banaszek.

– Problemów technicznych nie powinno być, ale rzeczywiście rolnicy zgłaszają nam, że podczas rozmów są pewne zakłócenia. Na bieżąco to monitorujemy i poprawiamy jakość tych połączeń. Jeśli jednak jest taka sytuacja to staramy się do rolnika oddzwonić lub jego prosimy o ponowny kontakt. Staramy się, aby takich sytuacji nie było i niwelujemy te problemy.

Jak dodaje, dotychczas spisało się ok. 80 tys. gospodarstw rolnych z całej Polski.

Spis rolny potrwa do 30 listopada.

Posłuchaj:
Witold Morawiec
Karolina Banaszek
Katarzyna Antosz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Sylwester Brzeźny
play
Słowo za słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za słowo(NS) - Wacław Ligęza
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN