Na co mieszkańcy regionu wydają 500+?

18.07.2019

Na korepetycje, głównie z języków obcych i bieżące wydatki w domu. Właśnie na to, według najnowszych badań, najczęściej wydają pieniądze polskie rodziny, które korzystają z programu 500 +.

Nie wszyscy mieszkańcy Tarnowa zgadzają się z tymi wnioskami.

Niestety znam ludzi, którzy wydają te pieniądze na alkohol, a dzieci nawet kredek nie mają i ołówków – skarży się jeden z mieszkańców. Inna mieszkanka miasta także przyznaje, że zaobserwowała rodzinę, która też nie wydaje tych pieniędzy w najlepszy sposób, ale jest to odosobniony przypadek – Ludzie jednak dbają o edukację dzieci i dlatego pieniądze z 500 + często są wydawane na dodatkowe lekcje dla dzieci, albo wyjazdy – dodają.

Wśród ankietowanych, którzy brali udział w badaniach, duża część osób przyznaje, że wydaje pieniądze z programu 500 + na wakacyjne podróże i ubrania, ale niechętnie przeznacza je na rozrywkę.

Wnioski o dofinansowanie w ramach programu 500 + na rok 2019/2020 dla każdego dziecka można składać od początku lipca drogą elektroniczną.

Od 1 sierpnia będzie można złożyć wnioski drogą tradycyjną w formie papierowej w MOPS-ie i wyznaczonych punktach GOPS-u.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Jolanta Moździerz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Roman Ciepiela -16.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Wiesław Pióro
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN