Mieszkańcy się skarżą na smród chemikaliów i palonego asfaltu

29.05.2018

Na to od kilku tygodni narzekają mieszkańcy północnej części Dąbrowy Tarnowskiej.

– Fetor unosi się z terenu wytwórni masy bitumicznej przy ulicy Warszawskiej – mówią reporterowi RDN mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej. – Już od dłuższego czasu czuć, szczególnie jak wieje wiatr. Jesteśmy sąsiadami i są przypadki, kiedy wieje od wschodu i śmierdzi asfaltem – dodają mieszkańcy.

Firma działająca od kilku lat na terenie Dąbrowy Tarnowskiej, w 2016 roku, otrzymała pozwolenie na emisję gazów i pyłów do środowiska.

Dokument wydał wydział ochrony środowiska powiatu dąbrowskiego. – Kilka dni temu to pozwolenie zostało wygaszone – mówi burmistrz miasta Krzysztof Kaczmarski. – Mamy w urzędzie decyzję, która stwierdza wygaśnięcie wcześniejszej decyzji, na podstawie której była uruchomiona produkcja masy bitumicznej. Gdyby takie informacje do nas wpłynęły to pewnie podejmowalibyśmy stosowne działania – wyjaśnia burmistrz.

Właściciele dąbrowskiej wytwórni masy bitumicznej odmówili komentarza w tej sprawie.

Jak udało się dowiedzieć, w ciągu najbliższych dni produkcja asfaltu ma być zakończona.

Dodatkowo tarnowska delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska na wniosek mieszkańców przeprowadza kontrolę. Jej wyniki mają być znane na początku czerwca.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Krzysztof Kaczmarski
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN