Mieszkańcy Wojnicza będą sprzątać brzegi Dunajca

08.05.2021

Pierwsza tego typu akcja społeczna z inicjatywy wojnickiego koła wędkarskiego rozpocznie się 8 maja, w sobotę o 9.00 na boisku sportowym w Ispie.

Na wiosnę na brzegach rzek zalegają setki plastikowych butelek, reklamówek jednorazowych, plastikowych pojemników, ale i sprzęt AGD, części samochodowe czy odzież.

Tony różnego rodzaju odpadów stanowią zagrożenie dla środowiska, dlatego Koło Wędkarskie nr 21 Wojnicz-Miasto postanowiło to zmienić.

– Ostatnim czasem kładziemy duży nacisk po pierwsze na czyste powietrze, po drugie na czystość wokół siebie, na ekologię. Oczywiście nie wszyscy to robią – jedni śmiecą, drudzy sprzątają. Dunajec wygląda, jak wygląda – wywozi się tam opony, części samochodowe i inne tego typu rzeczy, zamiast oddać je na wysypisko śmieci. Później robi się problem, tak dla gospodarzy, czyli gmin, na terenie których leży Dunajec, jak i dla Polskiego Związku Wędkarskiego, który dba o to, żeby jednak nasze otoczenie było czyste – mówi Tadeusz Mazur, prezes koła.

Jak dodaje, akcja zaplanowana jest na odcinku od Łukanowic do Olszyn, wszystko jednak będzie zależeć od liczby uczestników. W przedsięwzięcie może włączyć się każdy.

Organizatorzy zapewniają worki na śmieci, rękawiczki dla każdego uczestnika akcji oraz inny sprzęt pomocny w zbiórce.

Posłuchaj:
Tadeusz Mazur
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (RM) - Paweł Augustyn
play
Słowo za słowo - Marcin Romanowski - 18.06.2021
play
Słowo za słowo (NS) - Marek Pławiak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN