Mieszkańcy Zielnej proszą chociaż o pobocze

30.08.2018

Droga dwukierunkowa jest wąska, trudno minąć się samochodom i do tego kierowcy nie stosują się do ograniczeń 20 km/h. A między tym piesi.

Czy poszerzy się ulica, by dzieci mogły bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Jak mówią mieszkańcy tej ulicy, są pełni obaw o bezpieczeństwo.
– Kierowcy nie zważają na to, że są tu progi zwalniające, to jest droga osiedlowa, gdzie pieszy ma pierwszeństwo. Dzieci wychodzą i jest naprawdę niebezpiecznie. Nie ma nawet pobocza i ciągły strach, jak dziecko wraca ze szkoły. Dobrze, by było, żeby ktoś się tym zajął – skarżą się tarnowianie z ul. Zielnej.

Daniela Motak, rzecznik Urzędu Miasta, zapewnia, że Zarząd Dróg i Komunikacji zgłosi poszerzenie Zielnej do projektu przyszłorocznego budżetu.
– Pobocze lub chodnik z punktu widzenia pieszych by się przydały. Nie wiemy jednak, czy zmieszczą się. Nie wiemy też, jak wygląda sprawa własności gruntów wzdłuż drogi. Odpowiedzi na te pytania dostarczyłaby dokumentacja projektowa. Jednak, żeby zlecić jej przygotowanie, zadanie musi trafić do budżetu – wyjaśnia rzeczniczka.

Problem z poszerzenie ulicy o chodnik czy pobocze wynika m.in. z tego, że droga należy częściowo do miasta, a częściowo do gminy Tarnów.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Daniela Motak
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Arkadiusz Mikuła
play
Słowo za słowo (NS) - Józef Tobiasz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN