Mieszkańcy znów będą mogli wspomóc Sądeckie Hospicjum

13.02.2019

W sobotę (16.02) poznamy osoby, najbardziej zasłużone dla Sądecczyzny. W ramach plebiscytu “Ziarnko Gorczycy” wyróżniane są w nim osoby i firmy, które pomagają potrzebującym. W pierwszych dwóch etapach mieszkańcy wybrali 10 osób, w dwóch kategoriach: osobowości i organizacja.

– To nie są osoby z pierwszych stron gazet. Właśnie takich ludzi szukamy. Wiemy, że warto ich nagradzać, bo naprawdę dużo robią dla lokalnej społeczności. Jest ich bardzo dużo na całej Sądecczyźnie, ponieważ jest to wyjątkowe miejsce, wyjątkowych ludzi – tłumaczy Mieczysław Kaczwiński, dyrektor Sądeckiego Hospicjum.

– To jest jeden z nielicznych plebiscytów w naszym regionie, który trwa od tylu lat. Nagradzamy po prostu ludzi, którzy działają na płaszczyźnie dobroczynności – dodaje.

W sumie mieszkańcy oddali ponad 8 tysięcy głosów, jednak o laureatach zdecyduje kapituła plebiscytu. Wręczenie statuetek w sobotę o godzinie 18.00 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół.

Na gali wystąpią kabaret Hrabi i Mateusz Ziółko. Dochód z biletów i licytacji zostanie przeznaczony na pomoc Sądeckiemu Hospicjum i jego rozbudowę.

Posłuchaj:
rozmowa z Mieczysławem Kaczwińskim
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Grzegorz Gotfryd
play
Słowo za Słowo (NS) - Jan Golba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN