Mieszkania Plus w Zakliczynie już za dwa lata

25.01.2019

W gminie Zakliczyn powstanie 70 mieszkań z rządowego programu “Mieszkanie Plus”. Samorząd jako pierwszy w Małopolsce ogłosił przetarg na budowę dwóch bloków w Lusławicach i Paleśnicy.

Zainteresowanie rządowym programem wśród mieszkańców gminy Zakliczyn jest duże. Jak mówią reporterowi RDN, to szansa dla wielu rodzin, na własne mieszkanie. – Oby tylko opłaty nie były drogie, zobaczymy jak wybudują, czy będą chętni. Wydaje mi się, że jak to będzie tanie, to wszystko będzie ok. – Będą młodzi lepsze warunki mieli, może mniej osób będzie chciało wyjechać. – Postawienie domu jest droższe niż wynajęcie mieszkania. -Widać mamy dobrego burmistrza – mówią.

Samorząd Zakliczyna starania o udział w rządowym programie rozpoczął w 2017 roku. – Jeżeli wszystko przebiegnie sprawnie, za kilkanaście miesięcy oba budynki zostaną zamieszkane – mówi burmistrz Dawid Chrobak. – Kamień milowy do tego właśnie, aby rozpocząć budowę i aby w 2020 roku w 3 lub w 4 kwartale cieszyć się z budynków i przekazywać obiekty mieszkańcom naszej gminy i sąsiednich gmin. Ten program jest dedykowany do wszystkich.

Na realizacje programu “Mieszkanie Plus” zdecydowało się kilka gmin z terenu Małopolski. – To szansa dla wielu rodzin, aby nie opuszczali swoich rodzinnych stron – mówi Jarosław Kołodziejczyk, dyrektor biura realizacji inwestycji “PFR Nieruchomości”. – Nie mogą wszyscy mieszkać w Warszawie czy na Śląsku, trzeba stworzyć ludziom możliwość pracy w większym mieście a mieszkania w większym spokoju.

Rządowa spółka PFR Nieruchomości przeznaczy na budowę mieszkań w gminie Zakliczyn około 9 milionów złotych. Samorząd wniesie do spółki celowej grunty, na których powstaną mieszkania według przedstawionych już projektów.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Dawid Chrobak
Jarosław Kołodziejczyk
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Michał Koralik
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN