“Mieszkanie za remont” i “Bank zamiany mieszkań” to dwa programy wydziału mieszkalnictwa tarnowskiego magistratu

02.09.2020

To dzięki nim mieszkańcy Tarnowa mają lepszy dostęp do własnego lokalu oraz ułatwiony kontakt pomiędzy osobami chcącymi zamienić mieszkania – mówi Ireneusz Kutrzuba rzecznik prezydenta Tarnowa.

– Program umożliwia najemcy wynajęcie pustostanu, oczywiście miejskiego w zamian za przeprowadzenie samodzielnego remontu i jego sfinansowanie. W ten sposób minimalizuje się długotrwałe pozostawanie pustego lokalu. Zakończyły się już trzy edycje programu. Zainteresowanie każdą z nich było bardzo duże, o czym najlepiej świadczyć może fakt, że wszystkie przeznaczone do remontu lokale zostały zasiedlone.

W Wydziale Mieszkalnictwa działa także “Bank zamiany mieszkań”, spełniający rolę skrzynki kontaktowej dla najemców zainteresowanych zamianą lokalu mieszkalnego – mówi rzecznik prezydenta miasta Ireneusz Kutrzuba.

– Zamiana taka umożliwia m.in. dostosowanie wielkości i standardu lokalu oraz wysokości opłat do potrzeb mieszkaniowych i możliwości płatniczych najemcy, oraz uniknięcie postępowania sądowego,egzekucyjnego czy eksmisje.

Oferty zamiany mieszkań umieszczane są na stronie internetowej miasta. Rejestr tworzony jest na podstawie zgłoszeń i udostępniany publicznie w formie tabeli. Aktualnie znajduje się w nim 39 ofert.

Posłuchaj:
Ireneusz Kutrzuba
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Wojciech Mróz
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN