Milion dla pogorzelców z Nowej Białej

23.06.2021

Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie przekazał milion złotych dla poszkodowanych podczas pożaru w Nowej Białej na Podhalu. Pieniądze trafiły już na konto gminy Nowy Targ.

Przypomnijmy, w sobotę w Nowej Białej spłonęło blisko 50 domów oraz budynków gospodarczych i ponad 100 osób straciło dach nad głową. Po 200 tysięcy złotych ma trafić do 5 rodzin, których domy spłonęły wtedy doszczętnie.

Z danych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Targu wynika, że w przypadku 11 domów konieczny będzie gruntowny remont dachu. W kolejnych 7 domach konieczne będą mniejsza naprawy oraz osuszenia.

Na tego typu drobniejsze prace poszkodowane rodziny mogą otrzymać zasiłki w wysokości do 20 tys. zł. Jesteśmy gotowi do płynnego przekazywania kolejnej transzy środków na te zasiłki, zaraz po otrzymaniu wniosku gminy – informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Już wcześniej gmina Nowy Targ otrzymała już pieniądze na wypłatę zasiłków do 6 tysięcy złotych na pomoc doraźną. Gmina zawnioskowała o 162 tys. zł i taka kwota została przekazana.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN