Mimo pandemii wiele osób decyduje się na rozpoczęcie działalności gospodarczej

11.12.2020

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie wpłynęło już ponad 400 wniosków o dotacje na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Można dostać 20 lub 40 tysięcy zł – gdy jest się niepełnosprawnym i trzeba przetrwać na rynku odpowiednio rok lub dwa lata – w przypadku wyższej dotacji, aby była ona bezzwrotna.

Jak mówi wicedyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie, Angelika Bilska, najwięcej firm, które powstają obecnie z pomocą dotacji jest w branży budowlano – remontowej.

– Jeżeli chodzi o branżę remontowo – budowlaną, to rzeczywiście cały czas jest zainteresowanie i takich wniosków o dotacje rozpatrujemy najwięcej. Popularne są również usługi kosmetyczne, handel internetowy, usługi prawne, sprzątające czy w zakresie mechaniki pojazdowej.

Jak przyznaje szewc z Tarnowa, który w pandemii zaryzykował i otworzył własną firmę z pomocą dotacji, warto było zaryzykować, mimo że pracy jest na razie mniej niż zwykle w jego biznesie.

– Podobnie jak na ulicach i do zakładu przychodzi mniej osób, nie ma takiego nawału pracy jaki powinien być w tam okresie jesienno – zimowym. Ryzyko zawsze jest, ale ja w tej branży trochę lat jestem i na tym się znam i trzeba działać. Dotacja pomogła, bo dzięki temu trochę rzeczy sobie pokupiłem. To była przemyślana decyzja i nie żałuję, będzie dobrze.

Dodajmy, że w tym roku rozpatrzono już w PUP w Tarnowie pozytywnie około 300 wniosków o dotację na własną działalność gospodarczą.

W ubiegłym roku do listopada była to podobna liczba, bo około 320.

Pieniądze są jeszcze dostępne w Urzędzie Pracy.

Posłuchaj:
Angelika Bilska
Przedsiębiorca
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN