Minister Elżbieta Rafalska odwiedziła Powiśle Dąbrowskie [ZDJĘCIA]

19.09.2018

Większe wsparcie dla rodzin, osób niepełnosprawnych, a także kontynuacja w najbliższych latach programów rządowych pomocy dla najuboższych. Takie zapewnienia padły podczas spotkania minister Elżbiety Rafalskiej z mieszkańcami Powiśla Dąbrowskiego.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z reporterem RDN zapewniła, że szczegóły programu pomocy dla emerytów i rencistów rząd przedstawi na przełomie roku.

– Ten program powstaje, tylko w odpowiednim momencie zostanie upubliczniony. Wszystko po to, by nie wprowadzać nikogo w błąd. On jeszcze nie został tak jakby rozstrzygnięty. Chodzi o niektóre z elementów tego programu. Już wiemy, że waloryzacja rent i emerytur od 1 marca przyszłego roku będzie jedną z najwyższych, jaka była w ostatnich latach. Ne tę rewaloryzację z budżetu Państwa jest zagwarantowane niemalże 6 miliardów złotych – wyjaśnia minister Rafalska.

Elżbieta Rafalska uważa również, że regiony o wysokim stopniu bezrobocia oraz znaczącym udziale migracji zagranicznej będą objęte wsparciem rządowym. – Wiele zależy również od lokalnych samorządów – dodaje.

– Chcemy zrobić wszystko, żeby młode osoby nie wyjeżdżały. Żeby zakładały na miejscu swoje rodziny, tu widziały swoje szanse życiowe, zawodowe i osobiste. Bo my jesteśmy Polakami i tu jest nasze miejsce. Ale też od wielu aktywności nie tylko rządowych, ale regionalnych i powiatowych zależy to, żeby koncentrować i przyciągać biznes – mówi Elżbieta Rafalska.

Podczas swojej wizyty na Powiślu Dąbrowskim, minister odwiedziła m.in. Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy. Spotkała się z pracownikami ośrodków pomocy społecznej oraz szkół i przedszkoli.

Posłuchaj:
Elżbieta Rafalska
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN