Czy minister pomoże mieszkańcom bloku z Koszyc Wielkich? Grozi im licytacja ich własnych mieszkań

07.11.2018

Zdesperowani mieszkańcy bloku przy ulicy Stromej w Koszycach Wielkich proszą o pomoc ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobrę.

W sprawę zaangażowali się też lokalni posłowie.

Jak informowaliśmy, deweloper nie przeniósł na nich prawa własności, a z powodu jego długów blok został zajęty. 27 listopada komornik ma oszacować wartość ich mieszkań do licytacji.

Mogą wylądować na bruku.

Ich życiowa tragedia trawa od 5 lat. – Prosimy, Panie Ministrze, by wspomógł nas pan w naszej walce o dach nad głową – piszą zdesperowani. – Sytuacja jest bardzo krytyczna, ludzie są na skraju wyczerpania. – Chcą nas sprzedać, nie wiemy, co robić, są tu głównie rodziny z dziećmi. – Tutaj nie ma udawania, jeżeli prokurator nie dopatruje się winy dewelopera. – Mają oszacować nieruchomość i w ciągu dwóch tygodni od zaakceptowania dokumentacji może zostać ogłoszona licytacja. Jeżeli komornik zlicytuje nasz blok stanie się tragedia dla 11 rodzin. – Bardzo prosimy, panie ministrze, aby nas pan wspomógł w naszej walce o dach nad głową. Nie możemy spokojnie mieszkać, wierzyciele stukają nam do drzwi. Prosimy o zatrzymanie komornika – mówią mieszkańcy feralnego bloku.

Wierzyciele dewelopera, którzy wpłacili 4 lata temu pieniądze na mieszkania, których ten nie wybudował, rozumieją tragedię mieszkańców, ale – jak mówią – oni też stracili wszystko i próbują cokolwiek odzyskać.

Tymczasem trwa walka z czasem. Mieszkańcy Stromej walczą w sądzie, by ten ustanowił ich właścicielami, zanim komornik wejdzie do ich domów i zlicytuje mieszkania.

Sąd natomiast czeka na opinię i wyceny biegłego, który nie zdążył w październikowym terminie.

Termin został przedłużony do połowy listopada. Potem strony – deweloper i mieszkańcy – będą miały czas na ustosunkowanie się do niej. Następnie sąd wyznaczy termin rozprawy. Wyrok może więc nie zapaść w tym roku.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN