Minister zmienił zdanie w sprawie Kronospanu

12.09.2018

Czy w Mielcu będzie mniejsza emisja zanieczyszczeń? Kronospan Mielec uważa, że tak i to za sprawą decyzji Ministra Środowiska. Resort uwzględnił odwołanie firmy w sprawie przywrócenia natychmiastowego wprowadzenia w życie nowego pozwolenia zintegrowanego. Co to oznacza?

Dagmara Mach, dyrektor ds. sprzedaży Kronospan Mielec uważa, że to rozstrzygnięcie korzystne przede wszystkim dla mieszkańców. -Rygor natychmiastowej wykonalności został przywrócony, a nasze proekologiczne zmiany zauważone i potwierdzone. Cieszymy się, że sprawy znalazły najbardziej optymistyczne dla mielczan rozstrzygnięcie – mówi Dagmara Mach.

Ministerstwo oddaliło z kolei odwołania do pozwolenia zintegrowanego złożone przez Kronospan, Specjalną Strefę Ekologiczną i Fundację ClientEarth Prawnicy dla Ziemi.

Jak przewiduje Szymon Kuś, rzecznik prasowy Specjalnej Strefy Ekologicznej, to nie koniec walki o czyste powietrze w Mielcu. – Zakładamy, że Kronospan odwoła się od tej decyzji do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z tymi samymi punktami. To jest bardzo niedobry prognostyk dla Mielca. Na to nie będzie naszej zgody i będziemy zapewne stroną w postępowaniu – zapowiada działacz.

Jak wylicza Kuś, Kronospan odwoływał się m.in. od obowiązku monitoringu, ograniczenia emisji czy zbierania próbek z badań. Firma z kolei utrzymuje, że tylko od terminu wprowadzenia pomiarów ciągłych.

Posłuchaj:
Dagmara Mach
Anna Zboch
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Patryk Wicher
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN