Młodzi chętniej stawiają na własny biznes

23.08.2021

Około 60% wniosków o dotację przy zakładaniu działalności gospodarczej należy do osób poniżej 30. roku życia.

Angelika Bilska z Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowie mówi, że jest to jedna z najpopularniejszych form aktywizacji zawodowej.

– Jest bardzo popularna wśród osób młodych, poniżej 30. roku życia. Mogą nie mieć kapitału, by rozpocząć działalność, ale jeżeli mają takie predyspozycje, mają takie chęci, wykazują podstawy przedsiębiorcze to mają szansę, by pozyskać te środki i tę działalność gospodarczą rozpocząć.

Jak dodaje Angelika Bilska, w tym roku więcej osób decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności niż w ubiegłym.

– W zeszłym roku sytuacja związana z pandemią spowodowała troszeczkę zastój, więcej wątpliwości. W tym roku widzimy, że to zainteresowanie wróciło i jest na takim poziomie jak w latach wcześniejszych. Działalności, które są rozpoczynane przez osoby poniżej 30. roku życia to głównie jest to branża usługowa – kosmetyczna, gastronomiczna, budowlana, elektryczna, mechanika samochodowa oraz handel.

Obecna forma dotacji z Urzędu Pracy wynosi 22 tysiące zł. Dla osób powyżej 50. roku życia jest to kwota do 25 tysięcy zł.

Osoby zainteresowane założeniem działalności mogą zapisać się na spotkanie online z pracownikiem Urzędu Pracy, który odpowie na wszelkie pytania.

Posłuchaj:
Angelika Bilska
Karol Garncarz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Stanisław Bukowiec
play
Słowo za słowo (NS) - Jan Golba
play
Słowo za słowo (NS) - Mariusz Popiela
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN