Młodzież z Tarnowa i Niemiec wspólnie uczyła się chemii

12.04.2019

Rozwijali swoje pasje, poznawali region, a wyzwaniem były zajęcia chemiczne w grupach polsko – niemieckich. W Tarnowie zakończyła wizytę grupa dwunastu uczniów z Niemiec. To druga część projektu chemicznego dotyczącego polimerów, a realizowanego przez uczniów III LO i młodzież ze szkoły w Leverkusen.

Obok nauki był czas na zwiedzanie i poznawanie polskiej kuchni i kultury. Niemki, które mają polskie korzenie będą miały co wspominać po powrocie.

– Jestem czwarty raz w Polsce i mi się tutaj bardzo podoba, lubię też Tarnów. – Jestem już około piętnasty raz tutaj w Polsce, ludzie tutaj są cudowni i mili, całkiem inaczej niż u nas w Niemczech. Bardzo pyszne jest wszystko, bardzo dużo jemy, naturalnie jest lepsze jedzenie niż w Niemczech.

Wcześniej uczniowie z Tarnowa byli w Niemczech.

U nas w Polsce uczymy się wiedzy bardziej teoretycznej, mamy dużo rzeczy do zapamiętania i dużo testów. Tam w Niemczech mają dużo zajęć praktycznych, mają bardzo rozbudowane laboratoria – opowiada Aleksandra.

Młodzi z Tarnowa i Niemiec pracowali razem w pracowni PWSZ, zwiedzili także Wytwórnię Poliamidów w Grupie Azoty oraz Centrum Badawczo-Rozwojowe.

Reprezentanci byli też w radiu RDN.

Posłuchaj:
Uczennice z Niemiec
Aleksandra
Ewa Biedroń
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Chmura
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Stach
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN