Młodzieżowy Strajk Klimatyczny chce wprowadzenia do szkół edukacji klimatycznej

14.05.2020

Chcemy, by edukacja klimatyczna została wprowadzona do polskich szkół. To żądania członków Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, które skierowali do Ministra Edukacji. W akcję zaangażowani są też młodzi z Nowego Sącza, którzy od prawie trzech lat organizują w mieście wydarzenia promujące pomaganie planecie. – Zmobilizowały nas ostatnie wydarzenia w kraju i na świecie, pożary w Biebrzańskim Parku Narodowym czy wciąż globalne ocieplenie – mówili aktywiści z Nowego Sącza.

– Chcemy teraz zachęcić, a nawet zmusić polityków, którzy nam coś obiecali, do tego by zaczęli wypełniać te zobowiązania, bo to jest dla nas bardzo ważne. – Chcemy, by w szkole były prowadzone lekcje na temat klimatu i chcemy w miarę możliwości stworzyć lepszy świat. – Moim celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy, które teraz zachodzą i myślę, że to jest dobra droga by być zauważonym.

Apel, który trafił w ręce Ministra Edukacji Narodowej poparło ponad 70 organizacji, ruchów i osób eksperckich, w tym Pracownia Dydaktyki Biologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz WWF Polska.

Posłuchaj:
Młodzi
Karolina Średnicka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN