Mniej chorych na Covid. Poprawia się sytuacja w szpitalu w Brzesku

15.01.2022

W ostatnim czasie znacznie poprawiła się sytuacja covidowa w Szpitalu Powiatowym w Brzesku. Groźba zamykania kolejnych oddziałów ze względu na pandemię jak na razie się oddaliła.

Jeszcze w połowie grudnia pacjenci covidowi z brzeskiego szpitala byli odsyłani do placówki w Bochni, ponieważ nie było wolnych łóżek, ani respiratorów.

Jak mówił w programie ‘Słowo za Słowo’ starosta Andrzej Potępa, obecnie sytuacja wygląda dużo lepiej, a liczba hospitalizowanych pacjentów zdecydowanie spadła.

– No wygląda to zdecydowanie lepiej i oby tak się utrzymało. Nasz oddział covidowy liczy 62 łóżka w tym siedem respiratorowych. Na dzień dzisiejszy zajętych jest 48 łóżek, więc 1/3 łóżek jest wolnych, a co najważniejsze bez żadnych problemów działają inne oddziały.

W obecnej chwili zamknięty jest oddział pulmonologii, a także część oddziału wewnętrznego. Mimo to, jak dodaje Andrzej Potępa, odbywają się praktycznie wszystkie operacje i zabiegi.

– Na pewno ostre i większość planowych. Może nie sto procent, bo nie jest to możliwe, ale nie jest tak jak w innych szpitalach, gdzie oprócz oddziałów covidowych nie działa nic, albo bardzo niewiele. U nas przyjmujemy pacjentów, a dzięki temu że szpital działa przyjmowani są pacjenci z ościennych powiatów, gdzie ta dostępność jest gorsza.

Starosta dodaje, że w tym momencie brzeski szpital przyjmuje również pacjentów z regionu bocheńskiego i brzeskiego, zwłaszcza w nagłych, ostrych przypadkach.

rdn_f TV
play
Słowo za Sowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo (NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN