Mniej pieniędzy dla BWA w tym roku

27.01.2021

Biuro Wystaw Artystycznych dostało na ten rok od Sejmiku Województwa Małopolskiego 90 tysięcy złotych. To o 10 tysięcy mniej niż w roku ubiegłym.

Ten rok będzie skromniejszy – mówi dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie, Ewa Łączyńska – Widz. – Wszystko idzie w górę, płaca minimalna, wszystkie usługi, więc te dodatkowe 10 tysięcy zł bardzo by się przydały, ale w tym roku musimy sobie poradzić ze skromniejszym budżetem. Ten rok, jak dla wszystkich, jest pod znakiem zapytania. Nie wiemy, czy będziemy mogli gościć publiczność, czy tylko to będą wydarzenia wirtualne, ale niezależnie od tego mamy dużo planów. W marcu w związku z urodzinami miasta Tarnowa przygotowujemy dużą wystawę Antygrawitacja, która m.in. jest inspirowana myślą ks. prof. Michała Hellera.

Widmo redukcji etatów dotknęło także tarnowskie BWA. Z powodu mniejszego budżetu z końcem roku dostała wypowiedzenie jedna osoba, która odejdzie z pracy pod koniec marca.

Do końca lutego BWA prezentuje w Internecie wystawy Elementarz polskiego dizajnu i Elementarz polskiej kultury. Biuro wystaw przygotowuje też promocję kartek na walentynki czy książek o miłości w sztuce. W wakacje planowany jest 8. Salon, czyli największa wystawa tarnowskich artystów. Największym tegorocznym przedsięwzięciem ma być 18. edycja Festiwalu Sztuki ArtFest.

Posłuchaj:
Ewa Łączyńska - Widz
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Zbigniew Pietruszka
play
Słowo za słowo (M) - Robert Kozioł
play
Słowo za słowo (NS) - Arkadiusz Aleksander
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN