Mniej przestępstw w regionie w 2020 roku

27.02.2021

Jak wynika z policyjnych raportów, stan bezpieczeństwa w Polsce w 2020 poprawił się w stosunku do roku 2019 – w całym kraju popełniono o 36,5 tys. przestępstw mniej niż w roku poprzedzającym. Spadek liczby przestępstw i wykroczeń zauważalny jest także w regionie tarnowskim.

W roku 2019 popełniono tu ogółem 4388 przestępstw, w 2020 było ich o ponad 300 mniej.

Jak mówi asp. sztab. Paweł Klimek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, wpływ na tak pozytywne statystyki ma nie tylko zwiększająca się skuteczność policji, ale także specyfika roku naznaczona lockdownem i narodową kwarantanną.

Czy działania policji? Pewnie troszeczkę tak, ale ja myślę, że tutaj wiele czynników wpłynęło na to, że przestępczość i jej wykrywalność troszeczkę wahnęła w dół ze względu na to, że faktycznie większość z nas albo została w domu albo wyjechała i jest poza granicami kraju. Te sytuacje miały na pewno większy wpływ na to, że odnotowywanych zdarzeń było zdecydowanie mniej.

Na co dzień nad bezpieczeństwem mieszkańców Tarnowa czuwa 516 policjantów.

W 2020 roku odnotowali oni 457 kradzieży, 260 kradzieży z włamaniem, w tym 5 kradzieży samochodów i 249 przypadków uszkodzenia mienia. Doszło do 71 przestępstw przeciwko mieniu i życiu, 30 rozbojów oraz 46 bójek i pobić.

Posłuchaj:
Paweł Klimek
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Adam Pieniążek
play
Słowo za słowo (NS) - Paweł Kupczak
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN