Mobilne punkty pobrań wymazu na COVID-19 w regionie. Gdzie się przebadasz?

22.09.2020

Punkty poboru wymazów typu drive-thru od września działają w Tarnowie w Szpitalu im. Św. Łukasza i w Tuchowie, w Centrum Zdrowia Tuchów.

Chcieliśmy otworzyć ten punkt, aby zwiększyć możliwość pobierania wymazów i dostępność do testów na obecność koronawirusa, tym samym gwarantując osobom podejrzanym o zakażenie otrzymanie wyniku, który szybko potwierdzi ich stan zdrowia. Ważne jest to, że wymaz pobiera się bez wysiadania z samochodu, szybko i bezpiecznie – mówi Anna Czech, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie.

W trakcie badania pacjent pozostaje w samochodzie, samo pobranie wymazu trwa kilkanaście sekund. Należy poruszać się wyznaczoną trasą, mieć założoną maseczkę i posiadać przy sobie dokument tożsamości.

Bezpłatny test w kierunku koronawirusa może wykonać osoba, która otrzymała skierowanie od lekarza rodzinnego, Sanepidu lub która wyjeżdża do sanatorium i posiada skierowanie na badanie widoczne w systemie elektronicznym. W ostatnim przypadku badanie można wykonać nie wcześniej niż na 6 dni przed wyjazdem do uzdrowiska.

W Tarnowie wymazy pobierane są codziennie w godzinach od 8:30 do 13:00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 14 631 54 15. Testy wykonywane są w specjalnie przygotowanym namiocie, który został ustawiony pomiędzy parkingiem a budynkami hotelowymi przy Szpitalu św. Łukasza.

W Tuchowie mobilny punkt poboru wymazów czynny jest codziennie w godzinach od 07:00 do 11:15. W przeddzień pobrania materiału niezbędna jest rejestracja pod numerem telefonu 575 546 730. Testy wykonywane są przy budynku Oddziału Chorób Wewnętrznych, wejście od strony południowej.

Posłuchaj:
Anna Czech
Anna Szczepanek, fot. www.lukasz.med.pl
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Łukasz Smółka
play
Słowo za słowo (NS) -Bogdan Łuczkowski
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN