Modernizacja linii kolejowej z Chabówki do Nowego Sącza wchodzi w kolejny etap

04.02.2021

Modernizacja linii kolejowej z Chabówki przez Piekiełko do Nowego Sącza wchodzi w kolejny etap. Po pracach geologicznych i wykupie nieruchomości teraz spółka PKP PLK rozpoczyna uzgodnienia inżynieryjne w sprawie wiaduktów kolejowych i drogowych, które miałyby powstać na trasie.

Konsultacje trwają też z Gminą Limanowa, gdzie obiekty takie mają powstać w Mordarce, Pisarzowej, Męcinie i Kłodnem.

Dokumentacja nie jest dostępna w internecie, ale do wglądu każdy każdego zainteresowany może ją przejrzeć u Zastępcy Wójta oraz u Sekretarza Gminy Limanowa. Zapoznali się z nią również radni i sołtysi ze wspomnianych miejscowości.

Wszelkie spory pomiędzy mieszkańcami staramy się wyjaśniać na bieżąco – mówi wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut. – Każdy mieszkaniec gminy Limanowa, który jest zainteresowany, może sobie bezpośrednio przyjść do urzędu i udzielimy mu wszelakich informacji. Część osób jest niezadowolonych, więc próbujemy to na bieżąco korygować i jeżeli jest to do zrobienia to PLK też idzie na rękę. W niektórych spornych przypadkach wyjaśniamy sytuację na bieżąco.

Jak dodaje wójt, są też przypadki, gdzie mieszkańcy są zadowoleni z przyszłych inwestycji spółki PLK obok ich działek i nawet jest to dla nich korzystne rozwiązanie.

Swoje spostrzeżenia i ewentualne wnioski mieszkańcy mogą zgłaszać w sprawie jeszcze tylko do 12 lutego. Po tym terminie, do przypadków nieuzgodnionych z mieszkańcami spółka PLK będzie się ustosunkowywać.

Posłuchaj:
Jan Skrzekut
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN