Mościckie Centrum Medyczne walczy o hospicjum

13.02.2018

Na razie Mościckie Centrum Medyczne dostało odpowiedź, że w rejonie Tarnowa potrzeby hospicyjne są zapewnione. – Tymczasem w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym dla starszych i nieuleczalnie chorych cały czas brakuje miejsc – mówi Jan Musiał, prezes Mościckiego Centrum Medycznego.

– Do ZOL-u są kolejki do roku czasu. Potrzeby są ogromne. W kolejce czeka teraz ponad 80 pacjentów. Odpowiedź NFZ- u była – nie, bo nie ma pieniędzy, lecz, że w tym rejonie nie ma kolejek do hospicjum. Wg informacji, jakiem mamy z Funduszu, to do hospicjum czeka się od tygodnia do trzech i nie ma problemów z dostępnością – dodaje prezes.

W sprawie hospicjum monity do ministra zdrowia i prezesa NFZ zapowiada prezydent. Tymczasem kończy się remont MCM, wszystkie pomieszczenia mają być gotowe końcem kwietnia.

Problemy, z jakimi boryka się placówka to – podobnie jak w innych placówkach – brak lekarzy. Potrzeba 2-3 internistów i lekarza do ZOL-u, gdzie zwiększyła się liczba łóżek o przeszło 30, bo cały czas brakuje miejsc dla terminalnie chorych.

Remont pochłonie prawie 8 mln zł. Miasto dokłada 4 miliony.

Posłuchaj:
Jan Musiał
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Życzenia bpa Andrzeja Jeża z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego - patrona dziennikarzy
play
Słowo za słowo (M) - Mateusz Janiczek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN