Co dalej z Mościckim Klubem Balonowym?

24.09.2020

W związku z planowaną budową Parku Wodnej Rozrywki w Mościcach swojej nowej lokalizacji będzie musiał szukać Mościcki Klub Balonowy, który obecnie ma tam swój magazyn.

Miasto w rozmowach z przedstawicielami klubu, a także w odpowiedzi na zapytanie radnego Piotra Górnikiewicza wysunęło propozycję, aby podjąć rozmowy o wydzierżawieniu Budynku OSP w Tarnowie Mościcach.

To byłoby świetne miejsce do rozwoju klubu – mówi pilot Mościckiego Klubu Balonowego Mateusz Rękas.

– Obejrzeliśmy tę remizę w Mościcach. Okazało się, że to byłoby doskonałe miejsce, na to żeby nie dość przenieść tam dotychczasowy magazyn sprzętu, to jeszcze ta remiza ma potencjał taki, że możemy tam stworzyć porządny warsztat napraw bieżących. Chcieliśmy tam zrobić biuro klubu i niewielką salę wykładową, która pełniłaby jednocześnie funkcję izby pamięci.

Niestety w ostatnim czasie docierają do nas w tej sprawie niepokojące informacje – dodaje Mateusz Rękas. – Wystąpiliśmy do straży pożarnej o opinię, nie było żadnych zastrzeżeń, mamy stosowne pismo. Wystąpiliśmy w związku z tym do Urzędu Miasta bezpośrednio do prezydenta Romana Ciepieli o wydzierżawienie na takie cele tego obiektu. Nie mamy oficjalnej odpowiedzi, natomiast mamy informację z Wydziału Gospodarowania Mieniem, że jednak ten obiekt będzie przeznaczony do sprzedaży.

Jak dodaje, Mościcki Klub Balonowy nigdy nie korzystał z żadnej pomocy finansowej miasta.

Zamieszanie wokół Mościckiego Klubu Balonowego wyniknęła z jakiś dziwnych plotek, nie do końca dla mnie zrozumiałych – odpowiada rzecznik prezydenta Tarnowa Ireneusz Kutrzuba. – Fakty są następujące, klub ma umowę z TOSiR na bezterminowe korzystanie z dotychczasowej swojej siedziby, w której ma magazyn sprzętu. Nikt tej umowy nie wypowiadał, bo na w tej chwili nie ma takiej potrzeby. Sprawa jest otwarta, obiekt byłej remizy OSP jest przeznaczony do sprzedaży lub do dzierżawy, więc można na jego temat rozmawiać, można rozmawiać też o innej lokalizacji.

Pomysł na zacieśnienie współpracy miasta z Mościckim Klubem Balonowym ma radny Piotr Górnikiewicz.

– Zaproponowaliśmy też pani prezydent Kawie na ostatnim posiedzeniu komisji rozważenie możliwości zakupu takiego miejskiego balonu i poszerzenie współpracy z Mościckim Klubem Balonowym w tej formule. Ten wydatek nie wydaje się zbyt duży, a myślę, że taki balon jest doskonałą formą promocji nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Mościcki Klub Balonowy działa od 1933 roku. Od lat odnosi sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej.

Posłuchaj:
Mateusz Rękas
Ireneusz Kutrzuba
Piotr Górnikiewicz
Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za Słowo (M) - Lesław Wieczorek
play
Słowo za Słowo (NS) - Wacław Ligęza
play
Słowo za Słowo (NS) - Adam Ruszaj
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN