Ten most będzie oknem na świat – mówią mieszkańcy Powiśla Dąbrowskiego

22.03.2019

Mowa o budowie przeprawy na Wiśle w Borusowej. Inwestycja właśnie ruszyła.

Most połączy dwa województwa – małopolskie i świętokrzyskie. Będzie on także najkrótszą drogą z Tarnowa do Warszawy.

Na to ułatwienie od kilkudziesięciu lat czekali mieszkańcy obu województw. Jak mówią reporterowi RDN, prom wydłuża drogę, a dodatkowo most będzie dostępny całą dobę.

– Most jest bardzo potrzebny, otwiera życie, skraca przejazd, daje dobrą łączność z Warszawą. Będzie można przejechać niezależnie od godziny. Bo prom jest czynny od 6 do 18. Tak to będzie można przejechać cały czas. Most skróci drogę do Tarnowa, a tak w ogóle to był problem z przejazdem. Dziś czekałem aby przejechać kwadrans, ale zawsze rano można czekać nawet 30 minut.

Władze obu województw od kilkunastu lat starały się o budowę mostu na Wiśle.

Za niespełna dwa lata, będzie można przejechać bez przeszkód na drugą stronę rzeki – mówi wicemarszałek małopolski Łukasz Smółka.

– Mamy krótki czas działania, ale to wszystko jest teraz w rękach inżynierów. Aby ta inwestycja została zakończona w krótkim czasie. Ja chciałbym, aby to było zakończone do Sylwestra 2020 roku, żebyśmy mogli tym mostem przejechać. Przeprawą ważną dla dwóch województw – małopolskiego i świętokrzyskiego.

Nowy most na Wiśle pozwoli mieszkańcom świętokrzyskiego skrócić drogę do autostrady A4. Z kolei mieszkańcy Małopolski szybciej dojadą w kierunku stolicy Polski, czy też uzdrowiska w Busku – Zdroju.

Inwestycja kosztować będzie ponad 53 miliony złotych, z czego 27 milionów przekażą na ten cel władze województwa małopolskiego.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Łukasz Smółka
RDN _
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Grzegorz Kozioł
play
Słowo za słowo(NS) - Witold Kozłowski
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN