Most heleński będzie gotowy dopiero w 2019 roku

20.11.2018

Most heleński nie będzie gotowy na koniec grudnia 2018 roku. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Grzegorz Mirek przekazał we wtorek (20.11), że budowa mostu przedłuży się o trzy miesiące.

Tłumaczył to ulewnymi opadami deszczu, wietrznymi dniami oraz późnym przystąpieniem do przekładania sieci telekomunikacyjnych i gazowych przez Dunajec.

Te wszystkie roboty były również uzależnione od tego, kiedy inne podmioty wejdą, rozpoczną i zakończą swoje roboty. Mówię tutaj przede wszystkim o gazowni, o PGNiG, która realizowała przełożenie sieci gazowej. To przełożenie z mostu pod koryto Dunajca umożliwiało nam wejście z robotami na teren samego mostu. To rozpoczęcie naszych robót związanych z samą rozbiórka mostu odbyło się 3 miesiące później – tłumaczy Grzegorz Mirek.

Swoje zrobiły też opady deszczu i powódź, która wydłużyła prace związane z realizacją inwestycji o około miesiąc. Wykonawca musiał przerwać roboty w korycie Dunajca i musiał odtworzyć uszkodzone elementy przez wezbrane wody. Również jak wyliczyliśmy, około 18 dni było dniami wietrznymi, podczas których nie można było wykonywać prac na dużych wysokościach – dodał.

Jak ocenił Grzegorz Mirek, ukończone jest 70 % prac związanych z budową mostu. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg zapytany o pracę przy moście na dwie zmiany tłumaczył, że niektóre z nich były w taki sposób prowadzone. Dodatkowo zdarzało się, że przy budowie mostu pracowano też w sobotę i niedzielę.

Okazuje się, że wykonawca nie poniesie żadnych kar z powodu niedotrzymania terminu budowy, bo opóźnienia wynikają z przyczyn niezależnych.

Co na to mieszkańcy? – Co my możemy zrobić, nie przyspieszymy prac. Różne są sprawy budowlane. Żeby ten most po prostu był. Moim zdaniem to się jeszcze przeciągnie, nie tylko 3 miesiące, ale jeszcze dłużej. Jak już tyle czekamy to damy radę trochę dłużej – usłyszał nasz reporter.

Dodajmy, że dyrektor MZD zapowiedział, że rondo na osiedlu Helena powinno być przejezdne w grudniu. Pojawiła się też dobra wiadomość dla pasażerów szynobusu. Według informacji Grzegorza Mirka, pociąg ma kursować do czerwca przyszłego roku.

Posłuchaj:
Mieszkańcy
Grzegorz Mirek
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN