Most na ul. Lwowskiej do rozbiórki?

25.04.2019

Wciąż nie ma pewności czy most na ul. Lwowskiej nie zostanie rozebrany. Sprawę ma rozstrzygnąć ekspertyza jaką zleciło MZD w Nowym Sączu.

Jak wiecie z naszych wiadomości w styczniu na dolnej części przeprawy zaczął odpadać tynk i pojawiły się zacieki. Z tego powodu konieczne było też zamknięcie przejścia dla pieszych na bulwarze Rysiów. Drogowcy wstępnie sprawdzili jak wygląda sytuacja…

Woda opadowa przedostająca się z nawierzchni jezdni do skrajnych podłużnic, wpływa niekorzystnie na prace, funkcjonowanie i trwałość tego obiektu. Dlatego dokumentacja projektowa wiąże się z poprawą odwodnienia i zabezpieczeniem tej konstrukcji przed penetracja wód opadowych – wyjaśnia dyrektor MZD Adam Konicki.

Na razie nie wiadomo w jaki sposób dochodzi do przecieków. Możliwości są dwie. Albo z uszkodzonego systemu odwodnienia albo źle wykonanej izolacji. To ma ustalić ekspertyza, na którą urząd wyda 40 tysięcy złotych. Dokumentacja pokaże też jakie prace na moście lwowskim są konieczne.

– Czy tylko wystarczy remont samej nawierzchni wraz z izolacją na płycie pomostu czy będziemy musieli również ściągać kapy chodnikowe, barierki, krawężniki, żeby ta całą instalację na pomoście odtworzyć, czy już będziemy musieli rozebrać most i wybudować go na nowo – dodaje dyrektor MZD.

Jak zapewnia Adam Konicki uszkodzenie jakie powstało w styczniu na razie nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu przeprawy.

Posłuchaj:
Adam Konicki
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN