Motocykliści z Sądecczyzny dziękowali za udany sezon [ZDJĘCIA]

26.09.2021

Swoją wspólną trasę rozpoczęli przy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu od błogosławieństwa. Później przejechali całą doliną Popradu przez Piwniczną, Krynicę do Zawady, gdzie odbyła się uroczysta Msza św.

Chociaż impreza organizowana przez forum motosacz.pl wiąże się głównie z oficjalnym zakończeniem sezonu w regionie sądeckim, przyjechali tu też miłośnicy motoryzacji z Krakowa. – Mamy kawał drogi, ale jak jest tylko dobra pogoda, to zawsze przyjeżdżamy. Na rozpoczęciu nie mogliśmy być, a teraz się udało – opowiada jedna z uczestniczek zjazdu. – Sam przejazd przy tych pięknych widokach i kwestia poznania nowych ludzi to jest świetna sprawa. Choćby z tego powodu tu przyjeżdżamy – dodaje kolejny motocyklista z Krakowa.

Do Zawady przyjechała m.in. reprezentacja grupy motocyklowej Sokół z Bobowej. – Mamy 140 członków, dziś nie wszyscy mogli być, ale w kolejną niedzielę będziemy kończyć sezon w Bobowej. Planujemy Mszę Świętą w kościele parafialnym, a później mały poczęstunek. Zapraszamy wszystkich – opowiadają członkowie grupy.

Motocykliści po drogach jeżdżą przez cały rok, jednak część z nich chowa swój sprzęt na zimę. Nie zależnie od tego jaka jest pora roku, uważajcie na drogach na kierowców jednośladów. W razie wypadków to jedni z najbardziej narażonych na obrażenia członków ruchu drogowego.

Posłuchaj:
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Aleksandra Sternik
play
Słowo za słowo(NS) - Magdalena Majka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN