Kto może niech korzysta – są kolejne dotacje na wymianę pieców

19.07.2018

Nawet 7,5 tysiąca złotych na mieszkanie można otrzymać na wymianę pieca na paliwa stałe w ramach nowego programu dofinansowania.

Piec na paliwa stałe można wymienić na gazowy albo przyłączyć mieszkanie do sieci Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jak wyjaśnia Marek Kaczanowski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Tarnowa, te dotacje w pierwszej kolejności przeznaczone są dla osób, które nie skorzystały z dotacji unijnych.

– W tej chwili pozyskaliśmy środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na pomoc tym mieszkańcom, którzy nie mogli skorzystać z programu Regionalnego Programu Operacyjnego, bo tam jest wymagany audyt energetyczny, czyli ocena energetyczna budynku i on musi spełniać odpowiednie wymogi. W programie WFOŚiG to nie jest wymagane, chociaż jest też limit ogrzewania na powierzchnię, więc też musi być mieszkanie dość ocieplone, żeby nie marznąć w nim – mówi Marek Kaczanowski i dodaje, że chętni powinni złożyć wnioski jak najszybciej, bo w kolejce oczekuje już wiele zgłoszeń, a z wymianami pieców i rozliczeniem programu trzeba zdążyć przed końcem października.

Kwota przeznaczona na dofinansowania w tym programie to 450 tysięcy złotych, co oznacza, że z dotacji może skorzystać około 60 rodzin.

Wnioski należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska UMT przy ulicy Nowej 4.

Posłuchaj:
Marek Kaczanowski
Wydawca, Agnieszka Drozd
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN