Co może stać się z turystyką w Małopolsce w ciągu roku?

29.05.2020

Małopolska Organizacja Turystyczna z gronem ekspertów spróbowała przewidzieć możliwe scenariusze. Razem z Europejskim Instytutem Marketingu Miejsc Best Place, stworzyli dokument biorąc pod uwagę dwa czynniki. Jednym była szybkość wprowadzanych regulacji przez rząd, a drugim nastawienie do podróżowania potencjalnych turystów i tego jakie kierunki będą wybierać. Jak wyjaśnia prezes MOT Grzegorz Biedroń, ma to posłużyć do monitorowania sytuacji przez samorządy czy branże turystyczną.

– Mogą obserwować w jakim jesteśmy miejscu, porównywać to z naszymi scenariuszami i oczywiście modyfikować, bo my nie aspirujemy do roli proroka i kogoś, kto jest w stanie precyzyjnie powiedzieć co dokładnie będzie za miesiąc, za rok. Natomiast tak samo jak idziemy na wycieczkę górską, no jednak dobrze mieć ze sobą mapę i podejmować decyzje w oparciu o to ocenienie, w którym miejscu jesteśmy.

Scenariusze posiadają też rekomendacje dla regionalnej polityki turystycznej. – Dokument ma być wsparciem przy opracowywaniu działań naprawy sytuacji kryzysowej, odbudowy i rozwoju oferty turystycznej w regionie oraz wzmocnienia małopolskiej branży turystycznej – podkreśla prezes.

Scenariusze przygotowano za pomocą autorskiej adaptacji połączenia dwóch metod – foresightowej i transformacyjnego planowania scenariuszowego.

Posłuchaj:
Grzegorz Biedroń
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. mitrat Jan Pipka
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Chęciek
play
Słowo za słowo(NS) - Krzysztof Dymura
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN