Możecie spacerować po starosądeckim muzeum nie wychodząc z domu

18.02.2022

Pochodzący ze Starego Sącza Paweł Jarzębiński wykonał zdjęcia wszystkich ekspozycji znajdujących się w Muzeum Regionalnym. Poza panoramicznym spojrzeniem na poszczególne sale, czy wystawy w tzw. Domu na Dołkach, można też oglądać wszystkie przestrzenie tak jakby stało się w każdej z nich.

Klikamy w dedykowany link i na naszym ekranie widać już Muzeum w letniej scenerii z perspektywy starosądeckiego rynku. Jednak zamiast czuć pod stopami kocie łby, klikamy w duży przycisk i już znajdujemy się w sieni budynku, później możemy szybko przemieścić się do salonu Ady Sari albo wejść po schodach na górę, żeby zobaczyć pamiątki po ks. Józefa Tischnera.

Muzeum można jednak zwiedzić na wiele sposobów, klikając w interesujące was zakładki – “Początek”, “Miejsce”, “Ekspozycja”, “Ksiądz Józef Tischner”, “Indeks panoram”, albo “Szybkie zwiedzanie”. Można też używać strzałek, które pozwalają przesuwać się po wirtualnej mapie tak jak ścieżce.

Kustosz placówki, Andrzej Długosz podkreśla jednak, że wirtualny spacer nie zastąpi w stu procentach wizyty na żywo w muzeum. Obrazy, sale i ekspozycje są pokazane jedynie ogólnie, bez omówienia poszczególnych eksponatów.

– Równocześnie zwiedzanie przez Internet jest promocją naszego muzeum i Starego Sącza. Jest również okazją poznania zbiorów dla tych, którzy nigdy nie przybędą do naszego miasta z różnych powodów np. ze względu na podeszły wiek. Ta nowoczesna forma prezentacji stawia nasze muzeum w gronie największych placówek tego typu i podnosi jego prestiż – dodaje Andrzej Długosz.

Wirtualny spacer po muzeum znajduje się pod adresem: http://www.muzeumstarysacz.wkraj.pl

Posłuchaj:
Relacja
Maria Mółka, fot. Muzeum Stary Sącz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Andrzej Gut-Mostowy
play
Słowo za słowo (NS) - Adam Konicki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN