Można już składać wnioski o stypendia powiatu tarnowskiego

09.09.2019

Mogą się o nie ubiegać uczniowie i studenci z regionu. W tym roku do rozdania jest 130 tys. zł. To, ile dostaną młodzi ludzie, zależy od liczby starających się o wsparcie.

A – jak mówi Tomasz Stelmach, etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego, co roku zwiększa się grupa najzdolniejszych uczniów i studentów, którzy starają się o pieniądze za osiągnięcia naukowe.

– Coraz więcej młodych ludzi z naszego regionu studiuje i ma średnie, które pozwalają im ubiegać się o stypendia. Zwykle w ośrodkach rzeszowskich, krakowskich albo w PWSZ w Tarnowie. Ubiegać o stypendia mogą się uczniowie ze średnią 5,0, którzy są laureatami olimpiad na szczeblu co najmniej wojewódzkim albo maja podobne osiągnięcia w dziedzinie sztuki, kultury. Jeśli chodzi o studentów, to trzeba mieć średnią 4,50 przy pięciostopniowej skali ocen, a 5,40 przy sześciostopniowej.

W ubiegłym roku uczniowie dostali od 560 do 740 zł, a studenci od 570 do 790 zł.

A wnioski o stypendia powiatu tarnowskiego można pobrać ze strony internetowej powiatu lub w Kancelarii Rady Powiatu Tarnowskiego przy Narutowicza 38. Trzeba je złożyć do 10 października.

Zostaną rozpatrzone końcem listopada. Pieniądze trafią do uczniów i studentów końcem roku.

Posłuchaj:
Tomasz Stelmach
Jadwiga Koziol
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Anna Pieczarka
play
Słowo za słowo(NS) - Józef Leśniak
ZGŁOŚ
interwencje
Wspieraj
RDN
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN