Można już starać się o staże i doposażenie stanowisk pracy w PUP

28.02.2021

Staż potrwa 6 miesięcy i mogą z niego skorzystać nie tylko osoby do trzydziestego roku życia, ale też starsze – również po 50. roku życia.

Jak mówi zastępca dyrektora ds. rynku pracy Angelika Bilska, w tym roku Powiatowy Urząd Pracy w Tarnowie będzie mógł zrealizować około 1300 staży.

Jeżeli osoba się sprawdzi, najczęściej jest zatrudniana, mamy wysoką efektywność zatrudnienia po stażach. Nie rozgraniczamy już kategorii wiekowej, nie ma żadnego problemu, każdy, kto będzie chciał nabyć nowe umiejętności, będzie mógł ze stażu skorzystać. Zainteresowanie jest bardzo duże. Sporo staży to branża handlowa, bardzo dużo w branży usługowej – kosmetyczki, fryzjerzy. Stypendium stażowe to 1440 zł przez 6 miesięcy. Po każdym miesiącu stażyście przysługuje 2 dni urlopu.

Na doposażenie miejsca pracy przedsiębiorca będzie mógł dostać 22 tys. zł. Jeżeli na utworzonym stanowisku będą zatrudnione osoby po 50-tce, może liczyć na 25 tysięcy. Pracodawca musi utrzymać stanowisko przez minimum dwa lata, wówczas kwota jest bezzwrotna.

W tym roku są pieniądze na doposażenie około 400 miejsc pracy.

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Stelmach
play
Słowo za słowo (M) - Roman Ciepiela
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN