Można oddać zbędne rzeczy i pomóc potrzebującym

17.03.2021

Pierwszy charytatywny sklep w regionie, który powstał w Nowodworzu, wypełnia się przedmiotami ofiarowanymi przez mieszkańców powiatu. Przywożą ubrania, buty, meble czy artykuły dla dzieci, czyli rzeczy które zalegają w domach, ale mogą służyć innym. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

Fundacja chce wspierać głównie rodziny w trudnej sytuacji materialnej. Szczególny nacisk kładzie na pomoc dzieciom, ale także chce wziąć pod swoje skrzydła seniorów,

– Chcemy zajmować się głównie remontami, ten cel przyświeca nam od dłuższego czasu. Mamy nadzieję, że po świętach taki pierwszy remont się odbędzie. Będzie polegał na przystosowaniu przysłowiowego kawałka podłogi, miejsca do nauki dla jakiegoś dziecka, w domu rodziny, której nie stać na taki remont. W dalszej kolejności myślimy też o osobach starszych – mówi Oliwia Rybska z Fundacji Kawałek Podłogi.

Sklep jest otwarty od środy do piątku w godzinach od 14:00 do 18:00 oraz w soboty w godzinach od 10:00 do 13:00.

– Jeżeli chodzi o klientów, to pojawiają się nieśmiało. Może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że ten sklep charytatywny jest też dla niego. Chcemy poinformować, że sklep jest absolutnie dla każdego, można znaleźć tu różne perełki, w bardzo dobrym stanie, niektóre naprawdę niespotykane, więc zachęcamy, żeby do nas przyjechać.

Informacje o rodzinach potrzebujących takiej pomocy można zgłaszać bezpośrednio w Fundacji Kawałek Podłogi.

W kwietniu Fundacja ruszy z cyklem warsztatów międzypokoleniowych – dla osób starszych i dzieci, a w przyszłości planuje także zatrudnienie kilku osób z wykluczonych obszarów do pracy w sklepie, kawiarni czy kuchni.

Posłuchaj:
Oliwia Rybska
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo (NS) - Mirosław Waląg
play
NS - Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN