Można ogłaszać przetarg na obwodnicę Muszyny

08.11.2017

Gmina Muszyna wydała nową decyzję środowiskową dla planowanej II części obwodnicy miasta. Wcześniejsza była odrzucona z powodów formalnych. To oznacza, że nie ma już przeszkód, by ogłosić przetarg oraz wniosek o unijne dofinansowanie.

Poinformowałem już o tym Zarząd Dróg Wojewódzkich i Zarząd Województwa Małopolskiego i prosiłem o jak najszybszą procedurę przetargu w formule zaprojektuj i wybuduj – wyjaśnia Jan Golba, burmistrz Muszyny.

Nowa obwodnica będzie przedłużeniem istniejącej już I części i przebiegnie wzdłuż ul. Piłsudskiego aż do przejścia granicznego w Leluchowie. Szacowany koszt to 61 milionów złotych.

Z jednej strony decyzja środowiskowa, z drugiej protesty części mieszkańców. Temat II etapu obwodnicy Muszyny wzbudza wiele emocji. Nie wszystkim ten pomysł przypadł do gustu.

Nie sądzę, żeby tę decyzję środowiskową udało się zakwestionować. Szansa jest mała, bo nie rozpatrujemy jeszcze kwestii technicznych odnoszących się do budowy drogi, jest to etap koncepcji. Jeśli chodzi o kwestie związane z obszarem Natura 2000, parkiem krajobrazowym, czy ochroną środowiska, to tu w zasadzie nie ma co kwestionować – podkreślił Jan Golba.

Burmistrz Muszyny dodał, że jest kilkanaście osób, które protestują przeciwko budowie obwodnicy, choć nie wszyscy są stronami postępowania. Do gminy wpłynęło też pismo od 350 osób popierających budowę nowej drogi.

Posłuchaj:
Jan Golba
Wydawca
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Kazimierz Koprowski
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czarnecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN