Można włączyć się w pomoc Polakom mieszkającym na Ukrainie

18.07.2021

Do 30 sierpnia potrwa zbiórka darów rzeczowych, które na początku września zostaną dostarczone polskim rodzinom.

Kolejną już tego typu akcję organizuje Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział w Tarnowie oraz Związek Zawodowy Pracowników Ochrony Zdrowia.

– Chcemy pomóc rodakom mieszkającym za wschodnią granicą – mówi Grzegorz Olszówka, koordynator działań socjalnych Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział w Tarnowie.

– To także wyjazd turystyczny – dodaje.

Często osoby, które jadą, to jadą z przyczyn rodzinnych, bo ojciec, matka, dziadek z tamtych stron pochodzi i chcą odwiedzić te miejsca, z których wywodzą się korzenie tych ludzi.

– Tarnowianie i mieszkańcy regionu od lat chętnie pomagają Polakom mieszkającym na Ukrainie – podkreśla Grzegorz Olszówka.

– W ciągu ponad dwudziestu wyjazdów ani raz nie zdarzyło się abyśmy jechali pustym autokarem. Zawsze było co zawieźć i czym się podzielić.

Wyjazd z pomocą dla Polaków mieszkających na Ukrainie, połączony z dwudniową wizytą we Lwowie potrwa od 2 do 5 września. Osoby chętne mogą się zapisywać.

Środki czystości, żywność długoterminową, przybory szkolne, zabawki można przynosić na recepcję do pierwszego budynku Hotelu Pracowniczego obok Szpitala św. Łukasza w Tarnowie czynną całą dobę we wszystkie dni tygodnia.

Więcej o dotychczasowych akcjach pomocy i wyjazdach na Ukrainę na fb – Wyjazdy Na Kresy.

Posłuchaj:
Grzegorz Olszówka
Małgorzata Miczek-Zabawa
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Roman Łucarz
play
Słowo za słowo(NS) - Artur Czernecki
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN