MPEC znów ogrzewa

29.05.2020

W związku z niskim temperaturami zewnętrznymi, ale też interwencjami mieszkańców, spółka MPEC wznowiła gotowość dostaw ciepła w Tarnowie.

– Powód wznowienia jest oczywisty – występowanie niskich temperatur. Również sporo odbiorców do nas dzwoniło z interwencjami związanymi z tym, że jest chłodno. Natomiast w czerwcu, aby utrzymać tę gotowość, musimy mieć jeszcze dodatkową dyspozycję odbiorców. Czyli w poniedziałek, jeżeli taka dyspozycja będzie, będziemy gotowość utrzymywać. Mamy też część obiektów nieogrzewanych w sytuacji, w której administratorzy zażyczyli sobie takiej formy – mówi Krzysztof Rodak, Prezes MPEC Tarnów.

Jak dodaje Krzysztof Rodak, zmiany w okresowych dostawach ciepła, to nie warunki dostawcy, a zasady ustalone przez administratorów, aby nie zużywać niepotrzebnie ciepła i nie mnożyć kosztów.

Standard jakościowy dostawy ciepła zawarty w umowach MPEC z odbiorcami ciepła stanowi, że w okresie do końca maja, decyzja o wstrzymaniu lub wznowieniu dostaw ciepła zależna jest od temperatury zewnętrznej.

Standardowo budynki ogrzewane są w momencie, gdy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej 15 stopni Celsjusza.

Od 1 czerwca, bez względu na warunki pogodowe, administratorzy musza zgłosić chęć utrzymywania tej gotowości.

Posłuchaj:
Krzysztof Rodak
Anna Szczepanek
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Piotr Sak
play
Słowo za słowo (NS) - Grzegorz Fecko
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN