W Muszynie można karmić kaczki… jedzeniem z kaczkomatu

25.07.2019
W kilku miejscach nad rzekami w Muszynie zamontowano kaczkomaty. To urządzenia, z których w zamian za symboliczną złotówkę, wypada pokarm dla kaczek. – Nie wszyscy wiedzą, że karmienie ich chlebem jest szkodliwe – wyjaśnia Iwona Wachna z działu promocji w Urzędzie Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie.
W związku z tym, że Muszyna jest miastem ogrodów, to chcemy dbać również w tych ogrodach o zwierzątka. Mamy dużo kaczek i postanowiliśmy dokarmiać te kaczki specjalną karmą. Kaczkomaty bardzo się sprawdzają i mamy nadzieję, że tych kaczek u nas w Muszynie będzie coraz więcej – dodaje Iwona Wachna.

Do zamontowania automatów z pokarmem dla kaczek zmobilizowała urzędników ciekawa historia, jaka wydarzyła się w Ogrodzie Baśni i Legend. Tam jedna z kaczek mandarynek zniosła jaja, ale została przegoniona przez dziką kaczkę, która te jaja wysiedziała. Wykluło się z nich aż osiem małych kaczątek.

Kochamy Muszynę i te kaczki. Przyjeżdżamy tu od 12 lat i zawsze je dokarmiamy, także pomysł z kaczkomatami jest bardzo dobry – mówią napotkani przez nas turyści. Pomysł chwalą też sami mieszkańcy – Fajna sprawa, szczególnie duża frajda dla dzieci, a i same kaczki pewnie będą zadowolone.

Kaczkomaty zostały zamontowane w kilku miejscach nad rzekami Szczawnik i Muszynka.

Posłuchaj:
Iwona Wachna
Turyści
Marek Jaśkiewicz
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Rozgryźć Kościół - ks. Piotr Boraca
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Kaczmarski
play
Słowo za słowo(NS) - Dariusz Chorużyk
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN