Muzeum Armii Krajowej już za kilka dni będzie dostępne dla zwiedzających

25.11.2021

Multimedia, nowe eksponaty, czytelnia, przeszklone przestrzenie – tak wygląda nowy oddział Muzeum Okręgowego. Powstał on w miejscu dawnej wartowni i tzw. ‘koszar dolnych’, gdzie dotychczas znajdowała się Izba Pamięci Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

Miejsce to zmieniło się nie do poznania. W nowy sposób, z wykorzystaniem technik audiowizualnych, będzie przedstawiać przede wszystkim najważniejsze wydarzenia II wojny światowej, rozgrywające się w regionie tarnowskim.
Na ekspozycji będzie można zobaczyć mundury, broń, dokumenty i pamiątki.

Regionalne Centrum Edukacji o Pamięci przy ul. Mościckiego 29 w Tarnowie otworzy się dla zwiedzających już od 30 listopada.

W pierwszych dniach wstęp będzie bezpłatny.

– Chcę zachęcić do zwiedzania tego obiektu już od wtorku, 30 listopada. Wstęp będzie bezpłatny do niedzieli włącznie, więc proszę przekazać tę informację, aby tarnowianie wykorzystali ten czas i odwiedzili nowe muzeum. Zapraszamy już od wtorku w poszczególne dni, z wyjątkiem soboty, włącznie z niedzielą, wstęp będzie bezpłatny – mówi dyrektor Kazimierz Kurczab.

W nowoczesnych wnętrzach przewidziano miejsce nie tylko na wystawy, ale także na działalność edukacyjną, która jest głównym celem nowego oddziału.

– Będziemy realizować zajęcia dotyczące historii regionu, ale oczywiście przez historię regiony będziemy mówić też o historii Polski. Czyli na pewno kampania wrześniowa, podziemie, społeczeństwo polskie w tych czasach i, oczywiście, działalność konspiracyjna. Konkretne oferty mamy w planie na chwile obecną na pewno trzy. Będą one dostępne od stycznia przyszłego roku – powiedziała Radiu RDN kierownik Regionalnego Centrum Edukacji o Pamięci Agnieszka Grela.

W przestronnych pomieszczeniach będzie się mieścić także biuro Okręgu Tarnów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN