Na 110-lecie, strażacy z Siołkowej otrzymali nowy wóz

27.07.2021

Do jednostki OSP Siołkowa trafił nowy wóz bojowy. Został przekazany druhom podczas uroczystości 110-lecia powstania jednostki.

Siołkowa dostała pojazd w ramach programu gminy Grybów, który ma na celu doposażenie okolicznych jednostek w nowsze wozy.

135 tys. złotych pochodziło z gminy, natomiast druga połowa z dotacji, którą pomogli nam zdobyć urzędnicy z kancelarii prezydenta – mówi Szczepan Radzik, prezes OSP Siołkowa

– To jest Man z 2001 roku. Kosztował 270 tys. złotych i on był z pełnym wyposażeniem. Tak nam się to poskładało, że dostaliśmy jeszcze dofinansowanie 50%, w czym pomógł nam Piotr Serafin, doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

W przekazaniu wozu uczestniczyli też między innymi wicestarosta nowosądecki, Antoni Koszyk, oraz Paweł Motyka, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączy i jednocześnie szef powiatowych struktur OSP.

Podczas jubileuszu odbyło się też odznaczenie zasłużonych druhów złotymi i srebrnymi jabłkami sądeckimi. Przysięgę na sztandar złożyli też najmłodsi członkowie jednostki.

Posłuchaj:
Szczepan Radzik
Łukasz Raczkowski
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Tomasz Bełzowski
play
Słowo za słowo(NS) - Paweł Motyka
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN