Na 5 lat do więzienia może trafić mężczyzna, który znęcał się nad bliskimi

27.01.2022

22-latek znęcał się nad swoimi rodzicami. Mieszkaniec Sądecczyzny usłyszał już zarzut, a najbliższe trzy miesiące spędzi za kratami w oczekiwaniu na wyrok. Agresywnemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Kilka dni temu sądeccy policjanci otrzymali zawiadomienie, z którego wynikało, że 22-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego wszczął w rodzinnym domu awanturę, podczas której groził rodzicom i uderzył ojca. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę.

Później śledczy ustalili też, że nie był to pierwszy incydent. Młody sądeczanin już od 2018 roku, często, bez powodu awanturował się, ubliżał i groził rodzicom, popychał ich, a także zakłócał im nocny spoczynek i demolował mieszkanie.

Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o odizolowanie mężczyzny od rodziny i teraz 22-latek jest już w tymczasowym areszcie.

Policja przypomina, aby nie być obojętnym na przemoc w rodzinie. – Brak reakcji, to ciche przyzwolenie. Nie zostawiajmy pokrzywdzonych samych z tym problemem. Każdy, kto był świadkiem takiego zachowania, powinien działać, bo przemoc domowa to zjawisko, które się nasila, a szybka reakcja może wiele zmienić – uświadomić ofiarę, ograniczyć poczucie bezkarności agresora i dalszy rozwój konfliktu – informuje Aneta Izworska z zespołu ds. komunikacji społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Z policją można skontaktować się na różne sposoby, m.in. dzwoniąc na numer alarmowy 112 w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Możecie też to zrobić korzystając z aplikacji: “Alarm 112, “Moja Komenda lub platformy “Policja e-usługi.

Osoby chcące uzyskać fachową poradę mogą skorzystać z Policyjnego Telefonu Zaufania dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie (tel. 800 120 226, czynny w dni robocze w godzinach 09:30-15:30) lub zadzwonić na całodobowy numer Ogólnopolskiego Telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie ‘Niebieska Linia (tel. 800 120 002).

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo(NS) - Piotr Ryba
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN