Na demencję chorują coraz młodsze osoby! Dowiedz się jak sobie z tym radzić

10.08.2021

Jak radzić sobie z demencją? Na to pytanie ma odpowiedzieć konferencja, na którą zaprasza sądecka fundacja Tu i Teraz. Oswajamy Alzheimera. Jak mówi prezes organizacji Ewa Klag, nie jest to tylko problem osób starszych. Zaproszeni eksperci mają oswoić uczestników z tym tematem i promować wolontariat wśród osób potrzebujących pomocy.

– Chorują już coraz młodsze osoby. Moja mama ma 60 lat i mogłaby cieszyć się wnukami, spełniać swoje pasje, na które nie miała czasu wcześniej. Ale to nie jedyny przykład. W naszej grupie wsparcia poznałyśmy wiele dziewczyn, których sytuacja jest podobna do naszej. Coraz częściej zdarza się, że młode osoby chorują – wyjaśnia.

Konferencja “Miłość i Wolontariat. Poznaj demencję.” rusza w czwartek (12.08) o 17.00. Obędzie się ona on-line, a osoby zainteresowane udziałem już mogą zapisywać się przez stronę alzheimernowysacz.pl.

Wykłady poprowadzą: Malwina Aisha Gawron, która od lat opiekuję się w Stanach Zjednoczonych osobami z demencją, Halina Rams, wiceprezes Stowarzyszenia Sursum Corda, która opowie o idei wolontariatu, a także psycholog Karolina Jurgi, autorki bloga poznajdemencje.pl i książki “Idealny opiekun nie istnieje”.

Link do rejestracji znajdziecie TUTAJ 

Link do wydarzenia znajdziecie TUTAJ

Posłuchaj:
Ewa Klag
Maria Mółka
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Pomagamy i chronimy
play
Słowo za słowo (M) - Wiesław Krajewski
play
Słowo za słowo(NS) - Leszek Skowron
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN