Na jakich kąpieliskach w regionie możemy się bezpiecznie kąpać?

20.06.2021

Zalew Kakałko, popularna Chorwacja,  czy zalew w Radłowie – to kąpieliska w regionie tarnowskim, chronione przez ratowników, gdzie można się bezpiecznie kąpać – mówi szef tarnowskiego WOPR-u Jerzy Kacer.

Oczywiście wszystko to z zachowaniem reguł bezpieczeństwa. Szef tarnowskiego WOPR-u zwraca uwagę, że w najbliższych dniach zapowiadana jest fala upałów, a to może być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

– Musimy uważać na temperaturę naszego ciała. Wiadomo, że temperatura zewnętrzna w słońcu jest bardzo wysoka, dochodzi nawet do ponad 40 stopni. Przed wejściem do wody –  bez względu gdzie –  należałoby się dobrze schłodzić, ochlapać wodą i dopiero wtedy można wejść do wody.

Jak mówi, niedopuszczalna jest kąpiel po spożyciu alkoholu. Ważne też, żeby osoby,  które nie potrafią pływać,  nie wchodziły do akwenów, których nie znają.

W ten weekend temperatura będzie sięgać  trzydziestu stopni w cieniu. Na sobotę  w powiecie bocheńskim zaplanowano otwarcie kąpieliska w Łapanowie i basenu w Leksandrowej koło Nowego Wiśnicza.

Łapanów:

Należący do miejscowego samorządu Kompleks Sportowo-Rekreacyjny “Zalew” w Łapanowie zaprasza na kąpielisko z trzema brodzikami o rożnych głębokościach.

Nad bezpieczeństwem pływających czuwają wykwalifikowani ratownicy.

Jest piaszczysta plaża, kajaki, rowerki wodne, boisko do siatkówki i trochę sprzętu do zabawy dla dzieci oraz do rekreacji. Można tutaj skorzystać z łowiska, a nawet rozbić namiot lub przyjechać z przyczepą kempingową. Na terenie Ośrodka jest też kilka domków.

Leksandrowa:

Kąpieli można zażywać również w odkrytym basenie w Leksandrowej koło Nowego Wiśnicza. Ten obiekt po niedzieli będzie zamknięty aż do następnego weekendu, a później można będzie z niego korzystać także w tygodniu.

Łąkta Górna:

Samorząd gminy Żegocina zamierza otworzyć odkryty basen w Łąkcie Górnej za tydzień. Tam woda musi zostać sprawdzona przez laboratorium Sanepidu.

Jurków:

W powiecie brzeskim w Jurkowie otwarte jest już kąpielisko Chorwacja. Prócz kąpieli i plaży oferuje ono także basen, park linowy, kajaki i rowery oraz domki, pole namiotowe i camperowe.

Tarnów:

Basen letni pod Górą św. Marcina czynny jest od piątku.
Zgodnie z panującymi obostrzeniami limit osób przebywających na Marcince wynosi 50 proc. obłożenia, czyli jednocześnie na basenie może przebywać 1200 osób.

Posłuchaj:
Jerzy Kacer
Marek Kołdras, Bartek Ziaja
Udostępnij:
rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Marta Herduś
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN