Na przełomie 2021 i 2022 roku zginęło już 3 pieszych na sądeckich drogach

07.01.2022

W ciągu tygodnia na sądeckich drogach doszło do 4 wypadków z udziałem pieszych. Aż 3 z nich zakończyły się tragicznie, bo zginęły w nich 3 osoby, które przechodziły przez jezdnię.

Wypadki te zdarzyły się między 30 grudnia i 5 stycznia w Podrzeczu, w Białej Niżnej, w Nowym Sączu oraz w Krynicy-Zdroju.

Sądecka policja przypomina, aby szczególnie teraz, gdy na drogach wciąż jest ślisko, zachować ostrożność.

Złe warunki atmosferyczne, np. opady śniegu, marznącego deszczu czy mgła sprawiają, że piesi są słabo widoczni dla kierowców. Piesi powinni stosować podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, nie wchodzić na jezdnie bezpośrednio przed jadący pojazd, ani spoza pojazdu czy innej przeszkody ograniczającej widoczność – mówi Aneta Izworska z sądeckiej policji.

Funkcjonariusze przypominają też o noszeniu odblasków. Chociaż są one wymagane na terenach niezabudowanych, można nosić je wszędzie. Odblaski sprawiają, że kierowca widzi pieszego ze znacznie większej odległości.

Policja apeluje też do kierowców. Jak mówił na antenie RDN Nowy Sącz, naczelnik sądeckiej drogówki Bogdan Łęczycki, nadmierna prędkość wciąż jest główną przyczyną wypadków.

Nowy Sącz: Nie żyje kobieta potrącona przez autobus

rdn_f TV
play
Słowo za słowo (M) - Krzysztof Gil
play
Słowo za słowo (NS) - Jacek Lelek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN