Na przełomie listopada i grudnia kolejny nabór do Polskiego Ładu

23.11.2021

– Następny nabór do Polskiego Ładu zostanie ogłoszony lada dzień – mówił w programie ‘Słowo za Słowo’ radia RDN Małopolska poseł PiS Wiesław Krajewski.

Pierwsza edycja Polskiego Ładu rozstrzygnęła się w październiku tego roku. Rząd przygotowuje się do ogłoszenia kolejnego naboru.

– Kolejne środki, które wzmocnią proces inwestycyjny w różnych obszarach, czy to w samorządach gminnych, powiatowych czy wojewódzkim. Pierwsza transza, która jest za nami jest zadowalająca dla wszystkich samorządowców. Pragnę przypomnieć, że prawie pół miliarda złotych z tej transzy trafiło do samorządów z subregionu tarnowskiego. Myślę, że kolejne środki finansowe na ten proces inwestycyjny trafią ponownie.

Już teraz wiemy, że w drugim naborze do wykorzystania będzie mniej środków niż w pierwszym. Według Banku Gospodarstwa Krajowego, w następnym naborze do wykorzystania będzie 10 miliardów złotych. Według planów, samorządy nadal będą mogły składać trzy wnioski.

Poseł Wiesław Krajewski obiecuje wsparcie dla samorządów w pozyskaniu środków z drugiego naboru Polskiego Ładu.

– Myślę, że na tyle nasi samorządowcy z naszego regionu są sprawnie przygotowani do aplikacji tych środków, że wspólnymi siłami wraz z parlamentarzystami ziemi tarnowskiej będziemy zabiegać, żeby jak największa pula trafiła do nas, bo te środki trafiają do ludzi, którzy tutaj żyją i chcą jak najlepiej funkcjonować w regionie tarnowskim.

W pierwszym naborze, do samorządowców z regionu tarnowskiego trafiło łącznie 456 milionów złotych. Środki te zostaną przeznaczone między innymi na inwestycje drogowe, wodno-kanalizacyjne, czy też infrastrukturę sportową i rekreacyjną.

 

rdn_f TV
play
Słowo za Słowo - Anna Czech (M)
play
Słowo za słowo (NS) - Artur Bochenek
ZGŁOŚ
interwencje
POLECA
Koncert Życzeń
Spraw swoim bliskim
muzyczną niespodzianke
CO? Gdzie? Kiedy?
patronat radia RDN